Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Obchody 100-lecia CUDU NAD WISŁĄ oraz Korowód Smaków Ziemi Mińskiej

W imieniu Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Mińskiej serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie plenerowej organizowanej na 100 lecie CUDU NAD WISŁĄ. Składać się będzie z dwóch części. W części pierwszej realizować będziemy zadanie publiczne Rodzinny Piknik Historyczny w 100.  Rocznicę Cudu nad Wisłą – bitwy o Mińsk Mazowiecki współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i budżetu miasta Mińsk Mazowiecki   w części drugiej zadanie publiczne pt. „Korowód Smaków Ziemi Mińskiej” współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Mińskiego.


Przedsięwzięcie odbędzie się w dniu 16 sierpnia 2020 r. w amfiteatrze Pałacu Dernałowiczów, ul. Warszawska 173 w Mińsku Mazowieckim w godzinach od 10.00 do 19.00.
Impreza skupi przedsiębiorców branży turystycznej (obiekty agroturystyczne, muzea, domy kultury, KGW i zespoły ludowe, itp.) oraz jednostki samorządu terytorialnego, podczas której zaprezentują swoją ofertę lokalnie oraz regionalnie. Wydarzenie będzie otwarte dla mieszkańców powiatu mińskiego oraz gości napływowych.
Podczas pierwszej części spotkania odbędą się występy artystyczne o charakterze patriotycznym oraz historycznym z okresu 20 lecia międzywojennego. Będą konkursy rodzinne, pokaz mody z lat 20 tych XX w., konkurs na strój z tego okresu.
Podczas drugiej części odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z kulturą powiatu mińskiego, jego tradycją oraz folklorem. Będą występy zespołów ludowych.
Przez cały czas trwania imprezy goście będą mieli okazję degustować lokalne produkty tj. sójki czy sery kozie, przetwory z darów z lokalnych ogrodów i sadów, dania i wypieki. W trakcie spotkania na scenie zaprezentują się również lokalni artyści oraz przedstawiciele jst i obiektów agroturystycznych, którzy krótko opowiedzą o swojej działalności w gminach oraz zachęcą do odwiedzenia ich regionu oraz całej Ziemi Mińskiej.  Zostaną wybrane najlepsze smaki w trzech kategoriach: potrawa, muzykowanie, wystawca.
Wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia należy złożyć do 12 sierpnia 2020 r. w biurze LOT Ziemi Mińskiej pod adresem: Julianów 14; 05-332 Siennica bądź przesłać ją pocztą tradycyjną na wskazany adres, uprzednio wysyłając skan pocztą elektroniczną. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu, p. Iloną Książek,
tel.: 693 241 227, adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Załączniki:
1.    Regulamin
2.    Karta zgłoszenia

 

Dodatkowe informacje